Wszyscy wiemy, że dzieci uwielbiają otaczać się zabawkami, kolorami i muzyką. Ale możemy nie wiedzieć, że projekt domu przyjaznego dzieciom może faktycznie wpłynąć na ich rozwój poznawczy oraz zapewnić im maksymalne bezpieczeństwo, natomiast rodzicom dać większy spokój w wychowywaniu. Kolor, wzory i meble to ważne elementy rozwoju poznawczego dziecka. Dzieci z tymi elementami w domu mają wyższe zdolności poznawcze, co prowadzi do lepszych wyników w nauce. Istnieje wiele sposobów, dzięki którym możesz sprawić, by Twój dom był przyjazny dzieciom, bez konieczności kupowania drogiego sprzętu – na przykład korzystanie z naturalnego oświetlenia.

PokojDzieciecy

 

 

Uczyń swój twój dom bezpiecznym dla dzieci

Bezpieczeństwo dzieci ma kluczowe znaczenie i należy pamiętać o wszelkich zagrożeniach bezpieczeństwa dla Twojego dziecka.

Oto kilka kroków bezpieczeństwa, które rodzice mogą podjąć przed wprowadzeniem się do nowego domu:

- Sprawdź swój dom, strych, piwnicę i przestrzeń podręczną pod kątem pleśni lub innych niebezpiecznych materiałów

- Sprawdź instalację elektryczną pod kątem potencjalnych zagrożeń

- Sprawdź wszystkie systemy hydrauliczne

- Zaizoluj wszystkie okna i drzwi izolacją pogodową

Przyjazne dla środowiska dla dzieci

Wiadomo, że dzieciństwo jest okresem przejściowym, w którym dzieci uczą się życia na świecie. Wtedy też zaczynają rozumieć, jak ważne jest dbanie o środowisko. Łatwo jest chronić nasz dom, czyniąc go miejscem przyjaznym dla środowiska dla naszych dzieci. Dzieci prawdopodobnie zauważą coś innego w swoim otoczeniu, dlatego rodzice powinni starać się, aby ich domy były jak najbardziej ekologiczne. Obejmuje to kupowanie produktów przyjaznych dla środowiska, używanie produktów wielokrotnego użytku, ponowne wykorzystywanie starych mebli, wyłączanie świateł, gdy nie są potrzebne, oraz recykling odpadów w celu powstrzymania zanieczyszczeń

Kiedy przychodzi czas, aby dzieci wróciły do szkoły, rodzice powinni zastanowić się, jakie przedmioty mogą przekazać lub sprzedać w sklepie z używaną odzieżą lub na wyprzedaży garażowej. Kolejną wskazówką jest zebranie pudełka na datki z przyborami szkolnymi, które można przekazać

Używaj roślin do tworzenia nastroju i interakcji z dziećmi

Wielu rodziców używa roślin w swoich domach, aby stworzyć poczucie spokoju i łatwości. Uprawa roślin jest również korzystna dla środowiska oraz wiedzy przekazywanej dzieciom. Rośliny mogą również pomóc dzieciom, które zmagają się z lękiem lub traumą, zapewniając im wiele wrażeń zmysłowych, których inaczej nie doznałyby w swoim codziennym życiu. Należy jednak pamiętać, że cześć z nich jest trująca i nie powinna znajdować się w pomieszczeniach dostępnych dla dzieci.

Zapewnij dzieciom zdrowe przekąski i posiłki

Dzieci są przyszłością naszego społeczeństwa i dla ich dobrego samopoczucia ważne jest, aby spożywały zdrową żywność. Przygotuj listę, która pomoże wprowadzić do diety najlepsze przekąski i posiłki dla dzieci. Jeśli jesteś rodzicem, prawdopodobnie wprowadziłeś już do diety swojego dziecka wiele zdrowych przekąsek i posiłków. Jednak ustalenie, co powinny jeść Twoje dzieci, aby zachować zdrową dietę, może być trudne. W tym artykule przedstawimy najlepsze przekąski i posiłki dla dzieci, abyś mógł spokojnie kontynuować proponowanie swoim dzieciom dobrze zbilansowanej diety.