Przeciętny Polak ogląda telewizję przez 1,9 godziny dziennie i jest to najbardziej ceniona rozrywka w Polsce. Ludzie często oglądają telewizję w różnych miejscach, takich jak sypialnia, salon, jadalnia, kuchnia/jadalnia i biuro. Wiele osób ma trudności z wyborem miejsca umieszczenia telewizora, ponieważ jest tak wiele opcji. Jednak ważne jest, aby zastanowić się, jakie są Twoje potrzeby - jeśli chcesz mieć określone ustawienie miejsc siedzących w pewnej odległości od telewizora lub określony widok telewizora pod określonym kątem.

Tv

 

Wprowadzenie: Co decyduje o dobrej lokalizacji telewizora i jak decydujesz, gdzie umieścić telewizor?

Co decyduje o dobrej lokalizacji telewizora i jak decydujesz, gdzie umieścić telewizor? Planując umieszczenie telewizora w nowym pomieszczeniu, weź pod uwagę następujące czynniki:

  • Ile osób będzie to oglądać?

  • Gdzie jest najlepsze miejsce na dźwięk?

  • Czy jest wystarczająco dużo światła?

Przy panowaniu miejsca na telewizor zawsze warto wiedzieć, jaki rozmiar telewizora można w nim się zmieścić, zanim go kupisz. Choć bardzo duże telewizory dają nam namiastkę kina, to w małych i zagraconych przestrzeniach nie będą wyglądały zbyt dobrze, a wygoda oglądania filmu będzie ograniczona. Ważne, aby pomimo chęci zakupu największego telewizora zakupić ten, który będzie wygodny dla każdego domownika.

Jak dodać atmosferę do swojego domu za pomocą telewizorów Smart TV?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele inteligentnych telewizorów i nie brakuje aplikacji, które mogą ulepszyć Twoje życie domowe. Niektóre telewizory Smart TV mają aplikacje o tematyce kosmicznej, takie jak Star Trek, X-Wing, a nawet Jurassic Park. Możesz jednak również dodać nastroje i atmosferę do swojego domu za pomocą aplikacji takich jak YouTube Music i Netflix. Jako dodatkowy bonus są też aplikacje, które pozwalają wyłączyć wszystkie światła w domu, aby włączony był tylko telewizor.

Telewizor przymocowany do ściany czy postawiony na szafce

Przy zakupie szafek TV istnieje wiele opcji, które mogą obejmować rozmiar telewizora, rodzaj zastosowanych w nim technologii elektronicznych, system wentylacji zapobiegający zaparowaniu ekranu i tak dalej.

Telewizor stał się tak integralną częścią nowoczesnego salonu, że wiele osób zapomina, że przed płaskimi ekranami i telewizją kablową naprawdę trudno było oglądać telewizję w domu. Nowoczesny salon będzie wyglądał lepiej jeżeli telewizor zamocujemy na ścianie, a kable obowiązkowo schowamy za maskownicą. Niezależnie od tego, czy lubisz oglądać telewizję na ścianie, czy na szafce, pamiętaj, że telewizory mogą być bałaganem. Potrzebujesz inteligentnej podstawki pod telewizor, aby mieć pewność, że telewizor pozostanie na swoim miejscu i zapewni Ci maksimum przyjemności z oglądania.